Propozice atletika 2018
TJ zdravotně postižených Halma Plzeň za podpory Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Plzeňského kraje a za spoluúčasti Atletického klubu TJ Baník Stříbro pořádají Národní závody v para atletice 2018. Akce se bude konat na stadiónu atletického klubu TJ Baník Stříbro v sobotu 29. září 2018.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.

Propozice cyklistika 2018
Realizační tým cyklistiky SH ve spolupráci s CK RBB Invest Jindřichův Hradec, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s. pořádá cyklistický závod Okolo jižních Čech 2018 - časovka jednotlivců. Akce se bude konat 9. 9. 2018 v centru města Jindřichova Hradce. Propozice si můžete stáhnout vespod tohoto článku.

Mistrovství světa UCI
Ve dnech 2. – 5. srpna se v italském Maniagu uskuteční Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice. Body získané na tomto MS se již budou počítat do kvalifikace na Letní paralympijské hry 2020, naše reprezentanty tak čeká první velké vykročení na cestě směrem k Tokiu.
Českou federaci Spastic Handicap zde budou zastupovat závodníci ve třídách T a C. Mezi tricyklisty poměří své síly se světovou elitou Jiří Hindr a Kateřina Doležalová, oba ve třídě T1.
Mezi bicyklisty to bude trojice již zkušených borců Jiří Bouška, Tomáš Kajnar a Matěj Benda, doplněná o nováčka týmu Josefa Kaňkovského. Josef závodil v minulosti mezi zdravými cyklisty, ale po dlouhodobé vážné nemoci rozšířil řady handicapovaných cyklistů. V Maniagu absolvoval poprvé mezinárodní klasifikaci a byl zařazen do třídy C4. V této kategorii spojí síly s reprezentačním kolegou Jiřím Bouškou, který se v poslední době chce soustředit hlavně na dráhovou cyklistiku, ale ani na silniční disciplíny nezanevřel.
Všichni naši reprezentanti se postaví v pátek na start časovek. Silniční závod pojedou tricyklisté v sobotu a závodníci tříd C v neděli dopoledne.
  Integrační pobyt
Se ZŠ Pavlovská jsme od 1. - 10. 6. 2018 absolvovali další skvělou akci, kterou byl naprosto úžasný pobyt v Chorvatsku, konkretně v Biogradu na Moru. Tohoto pobytu se účastnili: Martin Polášek, Petra Polášková, Patrik Skalník, Filip Horváth, Kristýna Kolářová a já. Ještě musím dodat, že tento pobyt zorganizovala paní učitelka Romana Gruntová, která nás také pozvala. První den v Chorvatsku byl normální, po příjezdu následovalo vybalení, převlečení na pláž a také organizace pro následující dny. Byli jsme rozděleni do tří družstev po devíti, kromě červených, kterých bylo od úterý deset. Každý tým měl svou vedoucí a každý měl také šátek zbarvený do barvy týmu - žlutou, červenou a modrou. Na začátek nám byly rozdány šátky, trička a také další informace.
TJ zdravotně postižených Nola Teplice za podpory města Bílina a za spoluúčasti Atletického klubu Bílina pořádají Podzimní atletiku spastiků. Turnaj bude probíhat na stadióně Atletického klubu Bílina v neděli 1. září 2018.

Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s Masarykovým okruhem pořádá Mistrovství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Závod bude probíhat na Masarykovým okruhu v Brně 23. září 2018. Záštitu nad těmito závody převzal hejtman Jihomoravského kraje Judr. Buhumil Šimek. Děkujeme za podporu.

Světový pohár UCI 2018
V nizozemském Emmenu byl v pátek zahájen poslední závod Světového poháru v paracyklistice UCI před srpnovým mistrovství světa. První den byly na programu časovky jednotlivců. Ve třídě T1 naše barvy hájili Jiří Hindr a Petr Berger. Jiří v časovce na předchozím závodu SP vybojoval zlato a i v Emmenu patřil mezi adepty na přední místa. Na medailové umístění nakonec Jiří nedosáhl a skončil na čtvrtém místě s patnácti vteřinovou ztrátou ze třetím Davidem Geslotem z Francie. Petr Berger obsadil osmé místo.
V odpoledních hodinách absolvovali trať časovky i závodníci třídy C3 včetně našeho reprezentanta Ondřeje Továrka. Tomu se podařilo vybojovat třinácté místo, což je jeho zatím nejlepší umístění na závodu Světového poháru. Následující den se naši tricyklisté postavili na start závodu s hromadným startem. V tom obsadil Jiří Hindr místo šesté a Petr Berger zopakoval osmým místem svůj výsledek z časovek jednotlivců.
  Jiří Hindr - medailonek
Rádi bychom vám ukázali prostřednictvím SKK Brno YouTube kanálu medailonek našeho nejlepšího tricyklisty Jiřího Hindra. Medailonek byl natočený pro Paralympijský magazín, který Česká televize odvysílala v měsíci červnu tohoto roku (2018). Video ke zhlédnutí ZDE
Zdroj: Paralympijský magazín - Česká televize 27. 6. 2018