PF 2019
  Zlato pro Brno
Již podruhé v letošním roce jsme společně s Emilova sportovní, z. s., z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., pořádali Národní soutěž v boccie SH 2018 – I. a II. liga, 4. kolo. Závěrečné kolo se konalo na Fakultě sportovních studií MU v Brně Bohunicích ve dnech 8. - 9. prosince 2018. Díky všem zúčastněným turnaj proběhl hladce. Ceny pro nejlepší hráče věnoval brněnský Globus a reklamní agentura Reakce,s.r.o.
Mezi nejúspěšnější hráče z našeho klubu patří Radek Procházka, který vyhrál kategorii BC4 a stal se Mistrem ČR, na třetím místě v kategorii BC3 se umístil Marek Drahonský.
Na skvělé páté místo dosáhl Martin Kadur v kategorii BC2. V kategorii BC1 z druhé do první ligy postoupila Anička Vacková.
Reportáž z turnaje bude vysílat ČT v Paralympijském magazínu v lednu 2019.

  Ocenění Martina Poláška
16. listopadu 2018 obdržel náš trenér Martin Polášek ocenění od Jihomoravského kraje. Jedná se o bronzovou medaili, kterou dostal od pana hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka za dlouhodobou aktivní práci v oblasti sportovních aktivit handicapovaných sportovců a úspěšnou reprezentaci Jihomoravského kraje.

Slova pana hejtmana Šimka si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Číst více"
  Máme nové rozhodčí
V sobotu 3. 11. 2018 absolvovali naši trenéři Martin Polášek a Ondřej Balšínek úspěšně kurz rozhodčího atletiky 3. třídy. Kurz se konal ve Vyškově za podpory Krajského atletického svazu.
Děkujeme Andrejce Václavkové a Jirkovi Kubíčkovi za přípravu.
  Školení s Hankou
Po loňském úspěšném školení se letos naši trenéři zúčastnili dalšího skvělého pokračování. Děkuji Hance za aktivní přístup a výborné rady.
Slova Hanky Toufarové si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "ČÍST VÍCE"
  Propozice boccia 2018
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., ve spolupráci s Centrem Kociánka pořádá pod záštitou poslance Parlamentu České republiky Bc. Romana Onderky, MBA Národní soutěž v boccie SH 2018 v I. a II. lize, 4. kolo pro jednotlivce soutěžní třídy BC1, BC2, BC3, BC4. Čtvrté kolo se bude konat na Fakultě sportovních studií, Kamenice 753/5, Brno - Bohunice v termínu 8. – 9. prosince 2018.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Boccia workshop
Trenéři a rozhodčí našeho klubu se o víkendu 13. - 14. 10. 2018 zúčastnili ve Sportovním centru Nymburk workshopu pro trenéry paralypijského sportu boccia, který přednášel korejský reprezentační trenér CHEOL HYEON KWON. Účastníci se v sobotu na teoretické části dozvěděli spoustu praktických informací, týkající se práce s hráči, materiálem a prostředím. Nedělní dopoledne proběhly praktické ukázky tréninků, odpoledne byl prostor věnován samotným hráčům, kteří se v otevřené diskusi mohli ptát. Za SK Kociánka Brno této možnosti využil Marek Drahonský, kterému tato zkušenost otevřela nový pohled na hru.
Děkujeme Michaele Říháčkové a ČfSH za zprostředkování takové kvalitní a přínosné akce.

  První výšlap
V sobotu 13. 10. 2018 se sešlo několik kamarádu z tábora ve Vísce u Jevíčka a vyrazili na první výšlap turistického kroužku, tentokrát prozkoumali okolí města Kuřim.
Děkujeme Miloslavě Goldschmidtové a Lence Kropšové za spolupráci.
  Výsledky v boccie
O víkendu 6. - 7. října 2018 ve Velkém Meziříčí pořádala Tělovýchovná jednota Březejc, z. s. ve spolupráci s Českou federací Spastic handicap, z. s. 3. kolo v boccie. Do tělocvičny 3. základní školy se sjeli boccisti z celé republiky, kde závodili v soutěžních třídách BC1, BC2, BC3 a BC4.
Výsledky první a druhé ligy jsou ke stažení vespod tohoto článku.

  Rozloučení se sezónou 2018
Atletický klub Atletika bez bariér, z. s. vás srdečně zve na sportovní mítink s názvem Rozloučení se sezónou 2018. Závody se budou konat v Městským atletickým stadióně na Dukle v termínu 23. září 2018 od 10.30 hodin.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.