Boccia
Hra podobná francouzskému pétanque, která je určena pro nejvíce postižené sportovce. Hraje se se šesti koženými míčky červené a modré barvy a jedním bílým - zvaný Jack ball. Cílem hry je přiblížit co nejvíce míčků k bílému, než je první míček soupeře. Ti, kteří nemohou míček uchopit, používají pomůcku - rampu, kterou jim drží asistent. Boccia je halový paralympijský sport.

Zdravotní kategorie
Boccia má 4 zdravotní kategorie.

BC1 - V této divizi soutěží hráči zařazení v rámci klasifikace CP-ISRA jako CP1 nebo CP2. Hráčům smí asistovat jeden sportovní asistent, který musí setrvat ve vymezeném prostoru za odhodovým boxem. Tito asistenti vykonávají úkony jako: seřízení nebo stabilizace hracího vozíku, podání míče hráči, uválení míče (získání požadovaného tvaru).

BC2 - V této divizi soutěží hráči zařazení v rámci klasifikace CP-ISRA jako CP2. Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry. Hráči mohou v jejich herním čase žádat o asistenci rozhodčího, pouze aby jim podal míček, který jim upadl, nebo při vstupu na kurt.

BC3 - V této divizi soutěží hráči s velmi těžkou pohybovou dysfunkcí všech čtyř končetin, která je mozkového nebo jiného původu. Hráči nejsou schopni ovládat vozík a jsou závislí na pomoci asistenta nebo na elektrickém vozíku. Hráči nejsou schopni vytrvalého stisku (úchopu), proto používající pomocné prostředky. Každý hráč má povoleného sportovního asistenta, který setrvává v odhodovém boxu, avšak musí zůstat zády k herní části kurtu a s očima odvrácenýma od vlastní hry.

BC4 - V této divizi jsou zařazeni hráči klasifikováni dle pravidel BISFed jako BC4 - nespastického postižení a hráči BC4 hrající nohou. Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry. Hráči mohou v jejich herním čase žádat o asistenci rozhodčího, aby jim podal míček, který jim upadl, nebo při vstupu do kurtu.


KE STAŽENÍ:

Pravidla Výsledky Propozice Fotogalerie


Rozpis kroužků - boccia
DNY HODINY
PO 14:00 - 15:00
ÚT 14:00 - 15:00; 18:00 - 19:00
ČT 17:00 - 19:00

Kontaktní osoba:
Skopalík 720 273 068