SKK Brno
V termínu od 3.7 -9 .7.2023 se uskutečnilo letní atletické soustředění.Jeli jsme do Vizovic úplně poprvé. Celý týden sportovci plně a svědomitě trénovali a zlepšovali svoje výkony někteří si také splnily osobní rekordy při měřeném tréninku. Bylo s námi i tentokrát několik nováčků Po dobu soustředění panovala velká vedra, a tak bazén nesloužil jen jako regenerace , ale také pro osvěžení. Velké poděkování patří Nadačnímu fondu Kociánka, díky kterému se mohla soustředění zúčastnit Uživatelka DOZP C Michaela Vavrušová.
Velké díky patří také DPMB za bezproblémovou přepravu do místa tak potom zpět domů.

  Paramoravia Cup Brno
Velmi úspěšná výprava našich atletů na paramoravia Cupu, gratulujeme všem atletům za příkladnou a vzornou reprezentaci našeho klubu.

  Wagrowiec 2023
Boccista Adam Kčíž vyrazil na Dis +Abled SUMMER GAMES 2023. Díky ČPV vyrazii ve dnech 17.6.- 23.6. boccista Adam Kříž BC1 jeho sportovní asistent Mlan Kříž a trenér Lubomír Skopalík do Polského města Wagrowiec. Adam mohi porovnat síly opravdu ze světovou špičkou , a v těžké konkurenci se neztratii. Adam nezklamal a při své premiérové účasti v zahraničí skončil na 5 místě. Organizace celých her byla skvělá.
Při zahajovacím Ceremoniálu nás chytil liják ale ani to nám nesebralo výbornou náladu.
V Polsku jsme se ještě více poznali a stali se z nás ještě větší přátelé.
Velké poděkování patří také Milanovi Křížovi který nám dělal po celý týden skvělý servis.
Mohli jsme shlédnout i jiné sporty jako goalball závod dračích lodí, vyzkoušeli jsme si bowling.
Ještě jednou moc Děkujeme Českému Paralympijskému Výboru za možnost se zúčastnit těchto krásných her a zažít tak krásný týden. Poděkování si zaslouží také Pavla Vrbová , která nám předávala veškeré informace.

  Parapohar Pardubice 2023
Na školním atletickém parapoháru jsme obsadili krásné 3.Místo, z celkových 42 družstev.
Náš klub zde eprezentovali Matyáš Charvát, Jáchym Davídek, Daniil Moisejev , Filip Horváth, František Dirda.
Po celý den podávali naši sportovci spolehlivé výkony za které si zaslouží poděkování.

  MMČR Praha
Na začátku června 4-6.2023 se naši Boccisté vydali bojovat o nejlepší výsledky do Prahy. Adam Kříž BC1, Anna Vacková BC1 Martin Kadur BC2. Náš klub měl zastoupení i mezi rozhodčími kde ho reprezentovala Kateřina Kargerová .
Anna Vacková vybojovala krásné 3 místo a do Brna si odvezla Bronz, Adam Kříž obsadil 9 místo.
Matin Kadur skončil na 11 místě.
Všem našim hráčům děkujeme za předvedené výkony na turnaji.

  Bílina
Gratulujeme k výkonům Dáši Podzimkové a Jirku Hindra na atletických závodech v Bílině. Děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Jirka se stal vítězem v hodu oštěpem.

  Start boccia cup
Adam Kříž se stal VÍTĚZEM Start Boccia Cupu v Plzni, když ve finále zvítězil nad Anetou Pokornou 10:6. Adam po vítězství v Českých Budějovicích, Havířově a Plzni získal Adam zlatý Hattrick( vyhrál 3 turnaje po sobě).

Adamovi Gratulujeme a přejeme aby se mu nadále tak dařilo na ostatních tunajích

  Pardubice Bez Bariér 2023
Hned o týden později vyrazili naši atleti tentokrát do Východních Čech, de se konal další očník Bezbariér Open.
Tentokrát si pro nás pořadatelé připravili krásné medaile , takže sportovci měli o extra motivaci postaráno. Jiří Hindr Skončil na prvním místě.
Matyáš Charvát získal 3 stříbrné medaile ( míček ,hod raketkou , jízda na vozíku na 60 metů.
Martin polášek, Simona Kazdové si vybojovali v hodu oštěpem Bronz.

  Atletická série závodů
Na atletických závodech v Olomouci se v našem dresu premiérově představil Matyáš Charvát , který v Hodu míčkem a raketkou vybojoval 2 zlaté medaile.

Ostřílený matador v atletice Tomáš Salák vybojoval Stříbro v hodu diskem.

Simona Kazdová zúročila své letité zkušenosti a v hodu oštěpem Vybojovala 3. Místo.

  Dvě Zlaté Medaile odjeli z Havířova
Ve dnech 20- 23.4. se Konal 27 Mezinárodní turnaj v Boccii.
Anička vacková se představila už v pátek v soutěži týmů , kde společně s Romanem Sajdakem a s Martou Wessolek s Polska vybojovali krásné 4. místo. V sobotu a v neděli pokračovali i zápasy jednotlivců kterých se za náš klub kromě Aničky zúčastnil Adam Kříž. Turnaj se hrál podle Mezinárodních pravidel, Kategorie BC1 ve které náš klub reprezentuje jak Adam tak Anička byla rozdělena na Muže a ženy. Oba naši hráči poznali přemožitele jen jednoho, a to v základních skupinách. Na tunaji narazili i na reprezentanty České republiky v semifinále si Adam po velkém Obratu vyšlápl na Romana Sajdáka nad kterým zvítězil 6:5 v tie break. Anička porazila ve finále Simonu Blažkovou 3:2 v tie Breaku a radovala se z vítězství. Adam ten ve finále porazil Štefana Bartka ze Slovenska 3:2 a radoval se z vítězství.

Aničce i Adamovi gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony na tunaji.