Členské příspěvky na rok 2019
Výše členského příspěvku pro sportovce, který se účastní alespoň jednoho republikového závodu v roce 2019 je 500 Kč. Členi, kteří navštěvují sportovní kroužky v SKK Brno, z. s. a ostatní členi, uhradí členský příspěvek ve výši 100 Kč. Děti a mládež do 23 let, kteří se nezúčastní žádného republikového turnaje nebo závodu, členský příspěvek neplatí. Platbu proveďte nejpozději do 14. 3. 2019 na účet Sportovního klubu Kociánka, z. s. 2028931359/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím jméno, příjmení a rok narození sportovce, za kterého je platba provedena.
  Boccia v TV
Rádi bychom vám ukázali prostřednictvím SKK Brno YouTube kanálu záznam ze závodu v boccie, který byl pořádán našim sportovním klubem v prosinci 2018. Na videu je zachycená i naše Anička Vacková, Irena Ráčková a Radek Procházka při akci. Medailonek byl natočený pro Paralympijský magazín, který Česká televize odvysílala v měsíci lednu tohoto roku (2019).
Zdroj: Paralympijský magazín - Česká televize 30. 1. 2019
  Evropský pohár v cyklistice 2019
Paracyklistický tým České federace Spastic Handicap ve druhém lednovém víkendu absolvoval první část závodů Manchester Track Para-Cycling International.
V disciplíně 1 kilometr s pevným startem se představil také člen SKK Brno Josef Kaňkovský v kategorii C4, který se umístil na 6. místě.
Závody pokračovaly disciplínou team sprint. Náš tým obsadil sedmé místo.

  Otevřený trénink v boccie
Dne 8. 1. 2019 proběhl v prostorách tělocvičny SK Kociánka Brno otevřený trénink hráčů a rozhodčích boccii. Trénink proběhl pod vedením Michaely Říháčkové - vedoucí Realizačního Týmu boccii. Tento otevřený trénink byl určen jak pro nové hráče, tak i nové rozhodčí, kteří si tak měli možnost vyzkoušet pravidla boccii v praxi. Hráčů i rozhodčích bylo hodně a byl na nich vidět velký zájem o tento sport, což nás velmi těší! Tímto bychom chtěli poděkovat Míše, že se jí tento otevřený trénink podařilo zorganizovat a budeme se těšit na další podobná setkání.
  Nové dresy
Nové dresy pro atlety našeho klubu vyrobila firma Sweep Sport. Set se skládá s tílka, kraťasů z elastického polyuretanu LYCRA® a dresu s krátkým rukávem. Naši atleti se v novém oblečení poprvé představí letos v květnu.
Fotografie nafotil Filip Růžička, jako model se před objektiv jeho fotoaparátu postavil jeden z našich atletů Tomáš Salák.
  Pozvánka na bocciu
Dne 8. ledna 2019 pořádá Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. otevřený trénink v boccie. Trénink se bude konat v prostorách sportovního klubu a to na adrese Kociánka 2 v Brně. Akce je určená pro lidi, kteří by si rádi zkusili paralympijský sport boccia jako hráči nebo jako rozhodčí či asistenti.

Více informací naleznete v přiloženém letáku po kliknutí na odkaz "Více informací ZDE"
  Zlato pro Brno
Již podruhé v letošním roce jsme společně s Emilova sportovní, z. s., z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., pořádali Národní soutěž v boccie SH 2018 – I. a II. liga, 4. kolo. Závěrečné kolo se konalo na Fakultě sportovních studií MU v Brně Bohunicích ve dnech 8. - 9. prosince 2018. Díky všem zúčastněným turnaj proběhl hladce. Ceny pro nejlepší hráče věnoval brněnský Globus a reklamní agentura Reakce,s.r.o.
Mezi nejúspěšnější hráče z našeho klubu patří Radek Procházka, který vyhrál kategorii BC4 a stal se Mistrem ČR, na třetím místě v kategorii BC3 se umístil Marek Drahonský.
Na skvělé páté místo dosáhl Martin Kadur v kategorii BC2. V kategorii BC1 z druhé do první ligy postoupila Anička Vacková.
Reportáž z turnaje bude vysílat ČT v Paralympijském magazínu v lednu 2019.

  Ocenění Martina Poláška
16. listopadu 2018 obdržel náš trenér Martin Polášek ocenění od Jihomoravského kraje. Jedná se o bronzovou medaili, kterou dostal od pana hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka za dlouhodobou aktivní práci v oblasti sportovních aktivit handicapovaných sportovců a úspěšnou reprezentaci Jihomoravského kraje.

Slova pana hejtmana Šimka si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Číst více"
  Máme nové rozhodčí
V sobotu 3. 11. 2018 absolvovali naši trenéři Martin Polášek a Ondřej Balšínek úspěšně kurz rozhodčího atletiky 3. třídy. Kurz se konal ve Vyškově za podpory Krajského atletického svazu.
Děkujeme Andrejce Václavkové a Jirkovi Kubíčkovi za přípravu.
  Školení s Hankou
Po loňském úspěšném školení se letos naši trenéři zúčastnili dalšího skvělého pokračování. Děkuji Hance za aktivní přístup a výborné rady.
Slova Hanky Toufarové si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "ČÍST VÍCE"