MMČR v handbike
V sobotu 25. 5. 2019 konalo kromě Jarní atletiky v Bílině také Mezinárodní MČR v Handbike cyklistice v Žerovnicích u Kyjova. Náš brněnský handbiker Pavel Děcky obsadil v mezinárodní konkurenci celkově 4. místo, což je úžasné! Na republikové úrovní byl však i pře menší technické problémy na celkovém 2. místě, což znamená, že se stal vicemistrem ČR v Handbike cyklistice pro rok 2019 a my mu tímto děkujeme a GRATULUJEME!
  SP cyklistika
Česká cyklistická reprezentace se po úvodu světového poháru v Itálii 16. května přesunula do Ostendu v Belgii, kde ji čekal druhý podnik. Dařilo se našemu cyklistovi Petru Bergerovi, který si v časovce dojel pro bronzovou medaili a my tímto gratulujeme do Belgie.
  Zlato pro Brno
Ve dnech od 11. do 12. 5. se v Brně konalo 2. kolo Národní soutěže v boccie, které hostily prostory Fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě. Tento podnik společně s Českou federací Spastic Handicap samozřejmě zorganizovali také zaměstnanci a dobrovolníci domácího SK Kociánka Brno v čele s naší předsedkyní Irenou Ráčkovou. Největšími úspěchy naší výpravy byly v kategorii BC1 - 5. místo Aničky Vackové, v kategorii BC2 - 10. místo Martina Kadura, v kategorii BC3 - 4. místo Marka Drahonského a na nejvyšší stupínek se propracoval v kategorii BC4 Radek Procházka. Celý víkend nám zdokumentoval za Video Hády - Zdeněk Ševčík, mockrát děkujeme. Bez zkušených rozhodčích by se samozřejmě tento podnik uskutečnit nemohl, to samé platí i o našich pomocnících, kteří měli na starosti měření časů při zápasech, a všem těmto lidem patří také velký dík.

  Členská schůze 2019
Vážení členové Sportovního klubu Kociánka Brno, z.s. 4. 6. 2019 v 16,00 se bude konat v restauraci Stronghold, Podpěrova 2, Brno- Medlánky, 621 00 členská schůze SK Kociánka Brno, z.s. Program členské schůze si můžete stáhnou v dokumentovém serveru nebo na konci článku v odkazovém tlačítku s názvem "Ke stažení ZDE".
  Propozice cyklistika 2019
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s Masarykovým okruhem pořádá Mistrovství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Závod bude probíhat na Masarykovým okruhu v Brně 16. června 2019. Záštitu nad těmito závody převzal náměstek hejtmana JMK, Mgr. Marek Šlapal. Děkujeme za podporu.

  Brno podpořilo náš klub
Pro rok 2019 byla našemu klubu schválena dotace od statutárního města Brna na zabezpečení celoroční činnosti a soutěží dětí, mládeže a dospělých a na pořádání turnaje v boccii ve výši 105 000 Kč.
Radek Procházka obdržel dotaci ve výši 20 000 Kč na EP v boccie, který se konal v Záhřebu. Za dlouhodobou podporu velice děkujeme.
Medailonek Radka je po přihlášení ke stažení vespod článku.

  Propozice boccia 2019
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. pořádá pod záštitou náměstka primátorky města Brna Ing. Olivera Pospíšila Otevřený republikový turnaj - 2. kolo národní soutěže v boccie 2019 pro klasifikační třídy jednotlivců BC1, BC2, BC3, BC4. Druhé kolo se bude konat na Fakultě sportovních studií, Kamenice 753/5, Brno - Bohunice v termínu 11. - 12. května 2019.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Regional Open Záhřeb
Dny 25. 3. do 1. 4. 2019 byly ve znamení vrcholové evropské boccie v podobě BISFed bodovaného turnaje Zagreb boccia regional open 2019. Na tomto turnaji se získávaly body do světového žebříčku, který je potřebný pro případnou nominaci na paralympijské hry. Českou republiku reprezentoval Radek Procházka v soutěži jednotlivců a Marcela Čermáková s Adamem Peškou v soutěži párů. Již zmíněný pár obsadil vynikající druhé místo a odvezl si stříbrnou medaili. Radek Procházka se umístil na překvapivém čtvrtém místě z 27 boccistů. Videa z vybraných zápasů můžete sledovat na našem youtube kanálu.
  Milimetr od medaile
Ve dnech od 25. 3. do 1. 4. 2019 se koná Zagreb boccia regional open v boccie, který pořádá mezinárodní bocciová federace BISfed. Na tomto turnaji se získávají body do světového žebříčku, který je potřebný pro případnou nominaci na paralympijské hry. Za náš sportovní klub nastoupil v jednotlivcích Radek Procházka, který se do reprezentace vrátil po dlouhodobé pauze. V jeho kategorii startovalo 25 boccistů rozdělených do základních skupin. Radek měl ve skupině dva Maďary a jednoho Francouze. Podmínkou pro postup do vyřazovacích bojů bylo vyhrát skupinu a to se také Radkovi povedlo bez jediné prohry. Ve čtvrtfinále hrál s paralympijskou vítězkou, mistryní světa a Evropy Michaelou Balcovou ze SVK, kterou porazil. V semifinále měl opět Maďara s kterým prohrál posledním míčkem o jeden milimetr a tím pádem hrál jen v souboji o třetí místo, kde už nestačil na Řeka. Radek tedy získal bramborovou medaili a zapsal si první body po reprezentační pauze. Pro Radka je tento výsledek obrovským úspěchem za kterým stojí perfektní práce celého klubu.
  Brno bylo opět úspěšné
O víkendu 16. - 17. 3. 2019 se ve Velkém Meziříčí konalo 1. kolo Otevřeného národního turnaje v boccie. Turnaj pořádal TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s., s podporou Charitativního projektu Sporťáček a města Velké Meziříčí ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a 3.ZŠ Velké Meziříčí. Náš sportovní klub, díky svým výsledkům, patřil k nejlepším v České republice. Získali jsme tři stupně vítězů ve třech kategoriích. Stříbrnou medaili získal Marek Drahonský v kategorii BC3 a Radek Procházka ve třídě BC4. Bronzovou medaili vybojovala Anička Vacková v kategorii BC1.
Jsme rádi, že SKK Brno potvrdilo i na tomto turnaji vynikající práci s handicapovanými sportovci. Výsledky jsou ke stažení vespod článku.