Milimetr od medaile
Ve dnech od 25. 3. do 1. 4. 2019 se koná Zagreb boccia regional open v boccie, který pořádá mezinárodní bocciová federace BISfed. Na tomto turnaji se získávají body do světového žebříčku, který je potřebný pro případnou nominaci na paralympijské hry. Za náš sportovní klub nastoupil v jednotlivcích Radek Procházka, který se do reprezentace vrátil po dlouhodobé pauze. V jeho kategorii startovalo 25 boccistů rozdělených do základních skupin. Radek měl ve skupině dva Maďary a jednoho Francouze. Podmínkou pro postup do vyřazovacích bojů bylo vyhrát skupinu a to se také Radkovi povedlo bez jediné prohry. Ve čtvrtfinále hrál s paralympijskou vítězkou, mistryní světa a Evropy Michaelou Balcovou ze SVK, kterou porazil. V semifinále měl opět Maďara s kterým prohrál posledním míčkem o jeden milimetr a tím pádem hrál jen v souboji o třetí místo, kde už nestačil na Řeka. Radek tedy získal bramborovou medaili a zapsal si první body po reprezentační pauze. Pro Radka je tento výsledek obrovským úspěchem za kterým stojí perfektní práce celého klubu.
  Brno bylo opět úspěšné
O víkendu 16. - 17. 3. 2019 se ve Velkém Meziříčí konalo 1. kolo Otevřeného národního turnaje v boccie. Turnaj pořádal TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s., s podporou Charitativního projektu Sporťáček a města Velké Meziříčí ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a 3.ZŠ Velké Meziříčí. Náš sportovní klub, díky svým výsledkům, patřil k nejlepším v České republice. Získali jsme tři stupně vítězů ve třech kategoriích. Stříbrnou medaili získal Marek Drahonský v kategorii BC3 a Radek Procházka ve třídě BC4. Bronzovou medaili vybojovala Anička Vacková v kategorii BC1.
Jsme rádi, že SKK Brno potvrdilo i na tomto turnaji vynikající práci s handicapovanými sportovci. Výsledky jsou ke stažení vespod článku.

  MS v dráhové cyklistice
V těchto dnech se koná v nizozemském Apeldoornu dráhové mistrovství světa UCI. Českou federaci Spastic Handicap na něm reprezentují 2 cyklisté kategorie C4: Jiří Bouška (SC JÚ Praha) a z našeho klubu Josef Kaňkovský (SK Kociánka Brno). Josef již v Apeldoornu úspěšně absolvoval zdravotní klasifikaci a byl potvrzen do třídy C4. Po úterních a středečních trénincích čeká naše sportovce následující program: 1 km s pevným startem – čtvrtek odpoledne. 200 m s letmým startem – pátek večer. Stíhací závod na 4 km – sobota dopoledne. Scratch – neděle odpoledne.

  Propozice boccia
TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s. ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a městem Velké Meziříčí pořádá Národní soutěž v boccie 2019 - I.liga, 1.kolo pro soutěžní třídy BC1, BC2, BC3 a BC4. Turnaj bude probíhat v tělocvičně 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí v termínu 16. – 17. března 2019.


  Členské příspěvky na rok 2019
Výše členského příspěvku pro sportovce, který se účastní alespoň jednoho republikového závodu v roce 2019 je 500 Kč. Členi, kteří navštěvují sportovní kroužky v SKK Brno, z. s. a ostatní členi, uhradí členský příspěvek ve výši 100 Kč. Děti a mládež do 23 let, kteří se nezúčastní žádného republikového turnaje nebo závodu, členský příspěvek neplatí. Platbu proveďte nejpozději do 14. 3. 2019 na účet Sportovního klubu Kociánka, z. s. 2028931359/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím jméno, příjmení a rok narození sportovce, za kterého je platba provedena.
  Boccia v TV
Rádi bychom vám ukázali prostřednictvím SKK Brno YouTube kanálu záznam ze závodu v boccie, který byl pořádán našim sportovním klubem v prosinci 2018. Na videu je zachycená i naše Anička Vacková, Irena Ráčková a Radek Procházka při akci. Medailonek byl natočený pro Paralympijský magazín, který Česká televize odvysílala v měsíci lednu tohoto roku (2019).
Zdroj: Paralympijský magazín - Česká televize 30. 1. 2019
  Evropský pohár v cyklistice 2019
Paracyklistický tým České federace Spastic Handicap ve druhém lednovém víkendu absolvoval první část závodů Manchester Track Para-Cycling International.
V disciplíně 1 kilometr s pevným startem se představil také člen SKK Brno Josef Kaňkovský v kategorii C4, který se umístil na 6. místě.
Závody pokračovaly disciplínou team sprint. Náš tým obsadil sedmé místo.

  Otevřený trénink v boccie
Dne 8. 1. 2019 proběhl v prostorách tělocvičny SK Kociánka Brno otevřený trénink hráčů a rozhodčích boccii. Trénink proběhl pod vedením Michaely Říháčkové - vedoucí Realizačního Týmu boccii. Tento otevřený trénink byl určen jak pro nové hráče, tak i nové rozhodčí, kteří si tak měli možnost vyzkoušet pravidla boccii v praxi. Hráčů i rozhodčích bylo hodně a byl na nich vidět velký zájem o tento sport, což nás velmi těší! Tímto bychom chtěli poděkovat Míše, že se jí tento otevřený trénink podařilo zorganizovat a budeme se těšit na další podobná setkání.
  Nové dresy
Nové dresy pro atlety našeho klubu vyrobila firma Sweep Sport. Set se skládá s tílka, kraťasů z elastického polyuretanu LYCRA® a dresu s krátkým rukávem. Naši atleti se v novém oblečení poprvé představí letos v květnu.
Fotografie nafotil Filip Růžička, jako model se před objektiv jeho fotoaparátu postavil jeden z našich atletů Tomáš Salák.
  Pozvánka na bocciu
Dne 8. ledna 2019 pořádá Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. otevřený trénink v boccie. Trénink se bude konat v prostorách sportovního klubu a to na adrese Kociánka 2 v Brně. Akce je určená pro lidi, kteří by si rádi zkusili paralympijský sport boccia jako hráči nebo jako rozhodčí či asistenti.

Více informací naleznete v přiloženém letáku po kliknutí na odkaz "Více informací ZDE"